AM10P50-5000L
AM10P50-5000L
Single 500V P-Channel Silicon MOSFET - TO-262 Package
下載規格書
申請樣品
一般規格
一般規格
狀態
量產中
封裝
TO-262
配置
Single
極性
P-Channel
電氣特性
VDS 最大值
-500 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
5 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
5.1 Ω
ID 最大值
-10 A
總閘極電荷
15 nC
功率消耗
300 W