AM10P50-5000L
AM10P50-5000L
Single 500V P-Channel Silicon MOSFET - TO-262 Package
下载规格书
申请样品
一般规格
一般规格
状态
量产中
封装
TO-262
配置
Single
极性
P-Channel
电气特性
VDS 最大值
-500 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
5 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
5.1 Ω
ID 最大值
-10 A
总栅极电荷
15 nC
功率耗散
300 W