AMS532C
Complementary 30V N+P Channel Silicon MOSFET - DFN3X3-8EP Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | DFN3X3-8EP |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 35 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 50 mΩ |
| ID Max | 6.9 A |
| Total Gate Charge | 6 nC |
P-Channel
| VDS Max | -30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 52 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 80 mΩ |
| ID Max | -5.7 A |
| Total Gate Charge | 8 nC |
Common
| Power Dissipation | 2.5 W |
|---|