AMD530C
Complementary 30V N+P Channel Silicon MOSFET - TO-252-4L Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | TO-252-4L |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 35 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=2.5V | 45 mΩ |
| ID Max | 30.9 A |
| Total Gate Charge | 7.2 nC |
P-Channel
| VDS Max | -30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 52 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=-2.5V | 70 mΩ |
| ID Max | -25.4 A |
| Total Gate Charge | 11.5 nC |
Common
| Power Dissipation | 50 W |
|---|