AMA520C
Complementary 20V N+P Channel Silicon MOSFET - DFN2X2-6PP Package
一般规格
一般规格
| 状态 | 量产中 |
|---|---|
| 封装 | DFN2X2-6PP |
| 配置 | Complementary |
| 极性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 58 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=2.5V | 82 mΩ |
| ID Max | 3.7 A |
| Total Gate Charge | 7.5 nC |
P-Channel
| VDS Max | -20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 112 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=-2.5V | 172 mΩ |
| ID Max | -2.7 A |
| Total Gate Charge | 3.8 nC |
Common
| Power Dissipation | 1.5 W |
|---|