AM7510C
Complementary 100V N+P Channel Silicon MOSFET - DFN5X6 Package
一般规格
一般规格
| 状态 | 量产中 |
|---|---|
| 封装 | DFN5X6 |
| 配置 | Complementary |
| 极性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 100 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 62 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=5.5V | 72 mΩ |
| ID Max | 6.2 A |
| Total Gate Charge | 8 nC |
P-Channel
| VDS Max | -100 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 275 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=5.5V | 295 mΩ |
| ID Max | -3.2 A |
| Total Gate Charge | 13 nC |
Common
| Power Dissipation | 3.5 W |
|---|