AM6544C
Complementary 30V N+P Channel Silicon MOSFET - TSSOP-8 Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | TSSOP-8 |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 32 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 46 mΩ |
| ID Max | 4.3 A |
| Total Gate Charge | 4.7 nC |
P-Channel
| VDS Max | -30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 52 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 80 mΩ |
| ID Max | -3.8 A |
| Total Gate Charge | 8 nC |
Common
| Power Dissipation | 1.5 W |
|---|