AM6520C
Complementary 20V N+P Channel Silicon MOSFET - TSSOP-8 Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | TSSOP-8 |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±8 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 23 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=2.5V | 27 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=1.8V | 50 mΩ |
| ID Max | 7.9 A |
| Total Gate Charge | 9.9 nC |
P-Channel
| VDS Max | -20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±8 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 47 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=-2.5V | 72 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=-1.8V | 95 mΩ |
| ID Max | -5.5 A |
| Total Gate Charge | 11.6 nC |
Common
| Power Dissipation | 2.1 W |
|---|