AM4532C
Complementary 30V N+P Channel Silicon MOSFET - SO-8 Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | SO-8 |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 24 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=2.5V | 36 mΩ |
| ID Max | 7.6 A |
| Total Gate Charge | 6.8 nC |
P-Channel
| VDS Max | -30 V |
|---|---|
| VGS Max | ±12 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 31 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=-2.5V | 45 mΩ |
| ID Max | -6.7 A |
| Total Gate Charge | 22 nC |
Common
| Power Dissipation | 2.1 W |
|---|