AM1541CE
Complementary 40V N+P Channel Silicon MOSFET - SC70-6 Package
一般規格
一般規格
| 狀態 | 量產中 |
|---|---|
| 封裝 | SC70-6 |
| 配置 | Complementary |
| 極性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 40 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 145 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 195 mΩ |
| ID Max | 1.2 A |
| Total Gate Charge | 1.5 nC |
P-Channel
| VDS Max | -40 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 310 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 420 mΩ |
| ID Max | -0.8 A |
| Total Gate Charge | 1.6 nC |
Common
| Power Dissipation | 0.3 W |
|---|