AM1520CE
Complementary 20V N+P Channel Silicon MOSFET - SC70-6 Package
一般规格
一般规格
| 状态 | 量产中 |
|---|---|
| 封装 | SC70-6 |
| 配置 | Complementary |
| 极性 | N-Channel + P-Channel |
N-Channel
| VDS Max | 20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±8 V |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 95 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=2.5V | 128 mΩ |
| ID Max | 1.5 A |
| Total Gate Charge | 5 nC |
P-Channel
| VDS Max | -20 V |
|---|---|
| VGS Max | ±20 V |
| RDS(on) @ VGS=10V | 200 mΩ |
| RDS(on) @ VGS=4.5V | 370 mΩ |
| ID Max | -1 A |
| Total Gate Charge | 2 nC |
Common
| Power Dissipation | 0.3 W |
|---|