AM10P40-4000B
AM10P40-4000B
Single 400V P-Channel Silicon MOSFET - TO-263 Package
下载规格书
申请样品
一般规格
一般规格
状态
量产中
封装
TO-263
配置
Single
极性
P-Channel
电气特性
VDS 最大值
-400 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
4 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
4.05 Ω
ID 最大值
-10 A
总栅极电荷
15 nC
功率耗散
300 W