AM10P30-1900B
AM10P30-1900B
Single 300V P-Channel Silicon MOSFET - TO-263 Package
下載規格書
申請樣品
一般規格
一般規格
狀態
量產中
封裝
TO-263
配置
Single
極性
P-Channel
電氣特性
VDS 最大值
-300 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
1.9 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
1.95 Ω
ID 最大值
-10 A
總閘極電荷
15 nC
功率消耗
300 W