AM10N40-2000L
AM10N40-2000L
Single 400V N-Channel Silicon MOSFET - TO-262 Package
下載規格書
申請樣品
一般規格
一般規格
狀態
量產中
封裝
TO-262
配置
Single
極性
N-Channel
電氣特性
VDS 最大值
400 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
2 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
2.1 Ω
ID 最大值
10 A
總閘極電荷
12 nC
功率消耗
300 W