AM10N40-2000B6L
AM10N40-2000B6L
Single 400V N-Channel Silicon MOSFET - TO-263-6L Package
下载规格书
申请样品
一般规格
一般规格
状态
量产中
封装
TO-263-6L
配置
Single
极性
N-Channel
电气特性
VDS 最大值
400 V
VGS 最大值
±20 V
RDS(on) @ VGS=10V
2 Ω
RDS(on) @ VGS=6.5V
2.1 Ω
ID 最大值
10 A
总栅极电荷
12 nC
功率耗散
300 W