ADC4D10120H
Single 1200V Diode - TO-247 Package
General
General
| Status | Active |
|---|---|
| Package | TO-247 |
| Configuration | Single |
| Polarity |
Electrical Characteristics
| VDS Max | 1200 V |
|---|---|
| VGS Max | ±0 V |
| ID Max | 10 A |
| Total Gate Charge | 0 nC |
| Power Dissipation | 37 W |