ADC3D10065I
Single 650V Diode - TO-220CFM Package
General
General
| Status | Active |
|---|---|
| Package | TO-220CFM |
| Configuration | Single |
| Polarity |
Electrical Characteristics
| VDS Max | 650 V |
|---|---|
| VGS Max | ±0 V |
| ID Max | 10 A |
| Total Gate Charge | 0 nC |
| Power Dissipation | 20 W |